O NAS

Malowniczy Ogród to kameralne, artystyczne przedszkole blisko natury. Przedszkole „Malowniczy Ogród” rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2013 roku. Od początku nasze przedszkole było miejscem przyjaznym dzieciom a rodzice i nauczyciele tworzyli atmosferę życzliwej współpracy. Dziś nasze przedszkole obejmuje cztery grupy wiekowe dzieci (od 2,5 do 6 lat) zapewniając wsparcie w edukacji oraz rozwój umiejętności i talentów. Zależy nam, by dzieci czuły się u nas bezpiecznie i dobrze. Odpowiadamy na dziecięce pytania, pomagamy zrozumieć świat, uczymy wrażliwości i szacunku dla drugiego człowieka. Dbamy o to by każde dziecko zostało jak najlepiej przygotowane do kolejnego ważnego etapu w swoim życiu, jakim jest szkoła.  
  • INFRASTRUKTURA PRZEDSZKOLA
Dwupiętrowy budynek został wybudowany na potrzeby przedszkola - spełnia wszystkie standardy UE a wyposażenie jest estetyczne i funkcjonalne dla małego dziecka. Różnorodność zgromadzonych pomocy dydaktycznych i zabawek w jasnych, przestronnych salach sprzyja zaspokajaniu naturalnych potrzeb poznawczych dzieci. Przy każdej z trzech sal dzieci mają dostęp do łazienek. Atutem przedszkola jest niepowtarzalne położenie na terenie dużego, malowniczego ogrodu z placem zabaw, w sąsiedztwie z Galerią Sztuki. Obiekt znajduje się pod ciągłym nadzorem kamer.  
  • PROFIL ARTYSTYCZNY
Zgodnie ze statutem i założeniem edukacyjnym „Malowniczy Ogród” stwarza wyjątkowe możliwości dla ekspresji twórczej Przedszkolaków poprzez aktywność plastyczną, muzyczną, ruchową i teatralną. W ramach opłaty czesnego zapewniamy różnorodne zajęcia artystyczne (taneczne z udziałem instruktorów tańca, plastyczne i ceramiczne w Galerii Sztuki, spektakle teatralne i inne).  
  • NASZ „MALOWNICZY OGRÓD”
Duży ogród na terenie przedszkola wyróżnia nasze przedszkole i stwarza okazję do prowadzenia obserwacji przyrody, przyswajania wiedzy z zakresu ekologii a także kształtowania właściwych postaw wobec problemów ochrony środowiska. Bezpośredni kontakt z przyrodą podczas spacerów uwrażliwia na jej piękno a czas spędzony na placu zabaw dostarcza wiele radości. Prowadzone cyklicznie zajęcia ogrodnicze to dla małych miłośników przyrody zarówno świetna zabawa jak i praca. Podczas zajęć w ogrodzie sadzimy nasiona i cebulki roślin lub warzyw.  
  • JĘZYK ANGIELSKI
Bez wątpienia język angielski należy do najpopularniejszych na całym świecie. Dzieciom, które od najmłodszych lat mają kontakt z językiem obcym znacznie z łatwiej jest przyswajać naukę na etapie szkolnym. Wykorzystując dziecięcą zdolność do zapamiętywania i chęć nauki, w formie ciekawych zabaw, wierszyków i piosenek, dzieci stopniowo przyswajają nowe słowa, zwroty, zdania. Oswajają się z językiem. Zajęcia w grupach wiekowych prowadzą wychowawcy oraz lektor ze szkoły języka angielskiego LEADER SCHOOL autorską metodą Leo English.  
  • KADRA NAUCZYCIELSKA
Kadrę pedagogiczną tworzy zespół wykształconych i kreatywnych nauczycieli dbających o ciepłą, przyjazną atmosferę w przedszkolu. Wiemy, jak ważną rolę w życiu młodego człowieka pełni nauczyciel. Od jego zaangażowania i wiedzy zależy jak wiele dziecko zyska w okresie przedszkolnym – od rozwoju fizycznego (bezpieczeństwa, higieny i żywienia), poprzez rozwój społeczny i emocjonalny (układanie relacji z innymi, umacnianie się w poczuciu własnej wartości), po rozwój intelektualny. Dlatego staramy się organizować nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie – w atmosferze szacunku, bezpieczeństwa i życzliwości. Nasi wychowawcy motywują wychowanków do odkrywania świata, wykorzystując najnowsze metody i koncepcje pracy. Małe grupy pozwalają na indywidualne podejście, rozwijanie zainteresowań, uzdolnień i sprawdzania postępów każdego dziecka z osobna.