Jadłospis

ŚNIADANIE 09:00 II ŚNIADANIE 11:00 OBIAD 13:00 PODWIECZOREK 15:00
Poniedziałek 11.11.2019
Wtorek 12.11.2019 Musli z bakaliami na mleku, pieczywo mieszane z masłem, parówki z szynki, keczup, papryka, ogórek, herbatka owocowa. Winogrona, jabłko, mandarynka, chrupki kukurydziane, herbatka lub woda. Krupnik polski. Pierś z kurczaka w sosie koperkowym, ryż, gotowana marchewka z groszkiem, kompot owocowy. Kisiel owocowy, biszkopty, herbatka owocowa.
Środa 13.11.2019 Płatki cynamonowe lub musli na mleku, pieczywo mieszane z masłem, szynka naturalna, ser żółty, pomidor, ogórek, herbatka owocowa. Kiwi, mandarynka, jabłko, pieczywo chrupkie, herbatka lub woda. Barszcz czerwony z ziemniakami. Makaron kokardki z serem białym i polewą śmietanowo-truskawkową, kompot owocowy Zapiekanki na ciepło z szynką, serem żółtym i warzywami (papryka, pomidor, ogórek), keczup, herbatka.
Czwartek 14.11.2019 Płatki zbożowe z mlekiem, pieczywo mieszane z masłem, kabanosy, jajecznica, ogórek, papryka, herbatka owocowa. Sok z owoców i warzyw wyciskany na miejscu, ciasteczka owsiane. Rosół z makaronem nitki i zieloną pietruszką. Gołąbki szwedzkie w sosie pomidorowym, ziemniaki z koperkiem, ogórek kiszony, kompot owocowy. Ciasto domowe, herbatka lub woda.
Piątek 15.11.2019 Kakao lub herbatka owocowa, pieczywo mieszane z masłem, dżem 100%, ser żółty lub pasta z tuńczykiem i szczypiorkiem, ogórek, pomidor. Banan, gruszka, chrupki kukurydziane, herbatka lub woda. Kremowa zupa z dyni z grzankami. Pierogi ruskie z cebulką, jabłko, kompot owocowy. Jogurt naturalny, jaglanka ekspandowana lub chrupiące crunchy, herbatka owocowa.
*W przypadku alergii pokarmowych wraz z rodzicami układamy indywidualny jadłospis uwzględniając zalecenia lekarza.   *Dzieci same komponują kanapki.   *Płatki / musli podawane są z mlekiem lub bez.   *Woda do picia dla dzieci dostępna jest przez cały dzień. * W jadłospisie uwzględniamy propozycje rodziców.