Jadłospis

Godziny posiłków: śniadanie godz.9:00, II śniadanie godz.11:00, obiad godz.13:00, podwieczorek godz.15:00.  
Śniadanie II Śniadanie Obiad Podwieczorek
Poniedziałek 15.10.2018 Musli z bakaliami na mleku, pieczywo mieszane z masłem, parówki z szynki, keczup, ogórek zielony, herbatka owocowa. Banan, jabłko, chrupki kukurydziane.
Zupa grysikowa. Gulasz indyczy z papryką, makaron świderki, sałatka wielowarzywna, kompot owocowy.
Bułka maślana pieczona, jogurt naturalny lub owocowy, herbatka owocowa.
Wtorek 16.10.2018 Płatki zbożowe z mlekiem, pieczywo mieszane z masłem, szynka naturalna, serek biały, papryka, ogórek kiszony herbatka owocowa. Winogrona, jabłko, pieczywo chrupkie. Kremowa zupa z dyni z grzankami. Eskalopek drobiowy, ziemniaki z koperkiem, sałatka z buraków z cebulką, kompot owocowy. Jabłuszka zapiekane z cynamonem i konfiturą, biszkopty, herbatka owocowa.
Środa 17.10.2018 Otręby z bakaliami na mleku, pieczywo mieszane z masłem, kiełbasa podsuszana, ser żółty, pomidor, ogórek, herbatka owocowa. Brzoskwinia, jabłko, wafle ryżowe. Zupa ziemniaczana z kiełbasą i majerankiem. Pierogi z serem białym i sosem wiśniowym, kompot owocowy. Kanapki na ciepło z serem, szynką i warzywami (ogórek, papryka), keczup, herbatka owocowa.
Czwartek 18.10.2018 Płatki zbożowe z mlekiem, pieczywo mieszane z masłem, kabanosy, jajecznica ogórek zielony, papryka, herbatka owocowa. Sok jabłkowy tłoczony, ciasteczko zbożowe. Zupa pomidorowa z makaronem nitki. Pieczeń rzymska w sosie koperkowym, kasza pęczak, marchewka z groszkiem, kompot owocowy. Ciasto domowe, herbatka z cytryną.
Piątek 19.10.2018 Kakao lub herbatka owocowa, pieczywo mieszane z masłem, serem żółtym lub pastą z tuńczykiem i szczypiorkiem, ogórek, pomidor. Winogrona, jabłko, chrupki kukurydziane. Zupa ogórkowa z ryżem. Zapiekanka z ziemniaków z serem żółtym i warzywami, keczup, kompot owocowy. Jogurt naturalny z jaglanką (ekspandowaną), lub serki „Danonki” herbatka owocowa.
*W przypadku alergii pokarmowych wraz z rodzicami układamy indywidualny jadłospis uwzględniając zalecenia lekarza. Woda do picia dla dzieci dostępna jest przez cały dzień.