Jadłospis

ŚNIADANIE 09:00 II ŚNIADANIE 11:00 OBIAD 13:00 PODWIECZOREK 15:00
Poniedziałek 25.01.2021 Musli z bakaliami na mleku, pieczywo mieszane z masłem, parówki z szynki, keczup, ogórek zielony, pomidor, herbata z domowym sokiem z malin. Banan, jabłko, marchewka, chrupki kukurydziane, herbatka lub woda. Kremowa zupa z zielonego groszku z zacierką.Pierś z kurczaka w curry, ryż, sałatka z kapusty czerwonej, kompot owocowy. Serki waniliowe „Piątusie”, bułka maślana pieczona, herbata z domowym sokiem z malin lub woda.
Wtorek 26.01.2021 Płatki zbożowe z mlekiem, pieczywo mieszane z masłem, szynka naturalna, serek biały, ogórek zielony, papryka, herbata z cytryną lub woda. Mandarynka, jabłko, kiwi, wafle suche, herbata lub woda. Krupnik polski. Sznycel wieprzowo-drobiowy, ziemniaki z koperkiem, kapusta pekińska na ciepło z koperkiem, kompot owocowy. Jabłuszka zapiekane z cynamonem, biszkopty, herbata z cytryną i miodem lub woda.
Środa 27.01.2021 Musli z bakaliami na mleku, pieczywo mieszane z masłem, kiełbasa podsuszana, ser żółty, pomidor, ogórek, herbatka owocowa. Muffinki wykonane przez dzieci w „Kuchcikowie”, wafle ryżowe, herbata lub woda. Żurek z ziemniakamiKluski leniwe z masłem i bułka tartą, surówka z marchewki z jabłkiem, kompot owocowy. Ziemniaczki zapiekane w ziołach i oliwie z oliwek, herbata owocowa.
Czwartek 28.01.2021 Płatki zbożowe z mlekiem, pieczywo mieszane z masłem, ser żółty lub biały, kabanosy, pomidor, ogórek, herbatka z cytryną. Paluchy z sezamem, sok jabłkowy tłoczony. Zupa grochowa z makaronem mini.Bitki z szynki w sosie własnym, kasza jęczmienna, buraczki na ciepło, kompot owocowy. Domowa szarlotka z cynamonem, herbata owocowa.
Piątek 29.01.2021 Kakao lub herbata malinowa, pieczywo mieszane z masłem, serem żółtym, pastą rybną lub dżem 100%, ogórek, pomidor. Mix pestek do chrupania, suszone owoce, herbata lub woda. Zupa kalafiorowa z ryżem.Paluszki rybne, ziemniaki z koperkiem, surówka z kapusty kiszonej, kompot owocowy. Jogurt naturalny, chrupiącymi crunchy lub musli z bakaliami, herbata malinowa lub woda.
*W przypadku alergii pokarmowych wraz z rodzicami układamy indywidualny jadłospis uwzględniając zalecenia lekarza.   *Dzieci same komponują kanapki.   *Płatki / musli podawane są z mlekiem lub bez.   *Woda do picia dla dzieci dostępna jest przez cały dzień. * W jadłospisie uwzględniamy propozycje rodziców.