Jadłospis

Godziny posiłków: śniadanie godz.9:00, II śniadanie godz.11:00, obiad godz.13:00, podwieczorek godz.15:00.  
Śniadanie II Śniadanie Obiad Podwieczorek
Poniedziałek 15.07.2019 Musli z bakaliami na mleku, pieczywo mieszane z masłem, parówki z szynki, keczup, pomidor, ogórek zielony, herbatka owocowa. Banan, jabłko, marchewka, chrupki kukurydziane, herbatka lub woda. Zupa ogórkowa z ryżem. Gulasz z mięsa indyka z papryką, kasza gryczana, sałatka wielowarzywna, woda mineralna z cytryną. Bułka maślana pieczona, serki „Rolmlecz” lub jogurt naturalny, herbatka owocowa lub woda.
Wtorek 16.07.2019 Płatki zbożowe z mlekiem, pieczywo mieszane z masłem, szynka naturalna, serek biały, szczypiorek, ogórek, papryka, herbatka owocowa. Maliny, jabłka, pestki słonecznika, pieczywo chrupkie, herbatka lub woda. Zupa z czerwonej soczewicy z grzankami. Kotlet drobiowy, ziemniaki z koperkiem, sałatka z buraków z cebulką, kompot owocowy. Jabłuszka zapiekane z cynamonem i konfiturą, biszkopty, herbatka miętowa lub woda.
Środa 17.07.2019 Płatki cynamonowe lub kukurydziane na mleku, pieczywo mieszane z masłem, kiełbasa podsuszana, ser żółty, pomidor, ogórek, sałata, herbatka owocowa. Mix warzyw do chrupania, sok jabłkowy tłoczony lub woda. Barszcz biały z ziemniakami. Naleśniki z białym serem i sosem wiśniowym, kompot owocowy. Kanapki na ciepło z serem żółtym, szynką i warzywami (ogórek, pomidor, papryka), keczup, herbatka lub woda.
Czwartek 18.07.2019 Płatki zbożowe z mlekiem, pieczywo mieszane z masłem, jajecznica, kabanosy, szczypiorek, pomidor, ogórek, herbatka owocowa. „Kreatywnie na talerzu” - kanapki, herbatka lub woda.. Krupnik polski. Pieczeń rzymska w sosie pomidorowo-paprykowym, ziemniaki z koperkiem, gotowany kalafior z masłem i bułką tartą, kompot owocowy. Lody truskawkowe w waflu, herbatka lub woda.
Piątek 19.07.2019 Kakao lub herbatka owocowa, pieczywo mieszane z masłem, serem żółtym lub pastą z tuńczykiem i szczypiorkiem, ogórek, pomidor. Owoce sezonowe, jabłko pieczywo chrupkie, herbatka lub woda. Zupa brokułowa z ziemniakami. Zapiekanka makaronowa z serem żółtym i warzywami, keczup, kompot owocowy. Jogurt naturalny lub owocowy, jaglanka, herbatka miętowa lub woda.
*W przypadku alergii pokarmowych wraz z rodzicami układamy indywidualny jadłospis uwzględniając zalecenia lekarza.   *Dzieci same komponują kanapki.   *Płatki / musli podawane są z mlekiem lub bez.   *Woda do picia dla dzieci dostępna jest przez cały dzień. * W jadłospisie uwzględniamy propozycje rodziców.