Jadłospis

ŚNIADANIE 09:00 II ŚNIADANIE 11:00 OBIAD 13:00 PODWIECZOREK 15:00
Poniedziałek 02.12.2019 Musli z bakaliami na mleku, pieczywo mieszane z masłem, parówki z szynki, keczup, ogórek zielony, herbatka owocowa. Mandarynka, jabłko, marchewka, chrupiąca, chrupki kukurydziane. Zupa brokułowa z ziemniakami. Piersi kurczaka w curry, ryż biały, sałatka z ogórka kiszonego z kukurydzą, kompot owocowy. Bułka maślana pieczona, serki waniliowe „Piątusie”, herbatka owocowa.
Wtorek 03.12.2019 Płatki zbożowe z mlekiem, pieczywo mieszane z masłem, szynka naturalna, serek biały, papryka, ogórek, herbatka owocowa. Gruszka, jabłko, marchewka do chrupania, pieczywo chrupkie, herbatka lub woda. Zupa ogórkowa z ryżem.Kotlet de Volaille, ziemniaki z koperkiem, surówka z kapusty pekińskiej, kompot owocowy. Jabłuszka zapiekane z cynamonem, herbatniki zbożowe, herbatka owocowa.
Środa 04.12.2019 Płatki cynamonowe lub musli na mleku, pieczywo mieszane z masłem, kiełbasa podsuszana, ser żółty, pomidor, ogórek zielony, herbatka owocowa. Mix warzyw do chrupania, herbatka lub woda. Zupa fasolowa przecierana z łazankami. Bitki z szynki w sosie własnym, kasza gryczana, surówka z selera, marchewki z jabłkiem, kompot. Ciasto domowe, herbatka z cytryną lub woda.
Czwartek 05.12.2019 Musli z bakaliami na mleku, pieczywo mieszane z masłem, kabanosy, jajecznica, ogórek, papryka, herbatka owocowa. Sok jabłkowy tłoczony, ciasteczka owsiane. Barszcz czerwony z ziemniakami i jajkiem. Pierogi z truskawkami i śmietaną, kompot owocowy. Kiełbaski zapiekane, pieczywo mieszane, keczup, herbatka.
Piątek 06.12.2019 Kakao lub herbatka owocowa, pieczywo mieszane z masłem, serem żółtym lub pastą z tuńczykiem, ogórek, papryka lub dżem 100%. Mandarynka, jabłko, marchewka do chrupania, wafle ryżowe, herbatka lub woda. Zupa jarzynowa z zacierką. Paluszki rybne, ziemniaki z koperkiem, buraczki na ciepło, kompot owocowy. Jogurt naturalny, jaglanka ekspandowana lub chrupiące crunchy, herbatka owocowa.
*W przypadku alergii pokarmowych wraz z rodzicami układamy indywidualny jadłospis uwzględniając zalecenia lekarza.   *Dzieci same komponują kanapki.   *Płatki / musli podawane są z mlekiem lub bez.   *Woda do picia dla dzieci dostępna jest przez cały dzień. * W jadłospisie uwzględniamy propozycje rodziców.