Jadłospis

Godziny posiłków: śniadanie godz.9:00, II śniadanie godz.11:00, obiad godz.13:00, podwieczorek godz.15:00.  
Śniadanie II Śniadanie Obiad Podwieczorek
Poniedziałek 03.12.2018 Musli z bakaliami na mleku, pieczywo mieszane z masłem, parówki z szynki, keczup, ogórek zielony, herbatka owocowa. Banan, jabłko, chrupki kukurydziane. Krem brokułowy z grzankami.Piersi kurczaka w curry, ryż, sałatka z ogórka kiszonego z kukurydzą, kompot owocowy. Bułka maślana pieczona, jogurt naturalny lub owocowy, herbatka owocowa.
Wtorek 04.12.2018 Płatki zbożowe z mlekiem, pieczywo mieszane z masłem, kabanosy, ser żółty, papryka, ogórek, herbatka owocowa. Mandarynka, jabłko, pieczywo chrupkie. Zupa ogórkowa z ryżem.Kotlet de Volaille, ziemniaki z koperkiem, surówka z kapusty pekińskiej, kompot owocowy. Jabłka zapiekane z kruszonką z płatków owsianych, herbatka owocowa.
Środa 05.12.2018 Musli z bakaliami na mleku, pieczywo mieszane z masłem, szynka naturalna, serek biały, pomidor, ogórek, herbatka owocowa. Gruszka, jabłko, wafle ryżowe. Zupa ziemniaczana.Bitki z szynki w sosie własnym, kasza gryczana, surówka z selera, marchewki z jabłkiem, kompot owocowy. Ciasto dyniowe, herbatka owocowa.
Czwartek 06.12.2018 Płatki zbożowe z mlekiem, pieczywo mieszane z masłem, kiełbasa podsuszana, jajko, ogórek zielony, papryka, herbatka owocowa. Sok jabłkowy tłoczony, ciasteczko zbożowe. Barszcz czerwony z jajkiem.Makaron z truskawkami i śmietaną, kompot owocowy. Galaretka owocowa, biszkopty, herbatka z cytryną.
Piątek 07.12.2018 Kakao lub herbatka owocowa, pieczywo mieszane z masłem, serem żółtym lub pastą z tuńczykiem i szczypiorkiem, ogórek, pomidor. Jabłko, gruszka, chrupki kukurydziane. Zupa fasolowa przecierana z łazankami.Paluszki rybne, ziemniaki z koperkiem, buraczki na ciepło, kompot owocowy. Jogurt naturalny z jaglanką (ekspandowaną), lub serki „Danonki” herbatka owocowa.
*W przypadku alergii pokarmowych wraz z rodzicami układamy indywidualny jadłospis uwzględniając zalecenia lekarza. Woda do picia dla dzieci dostępna jest przez cały dzień.