Jadłospis

ŚNIADANIE 09:00 II ŚNIADANIE 11:00 OBIAD 13:00 PODWIECZOREK 15:00
Poniedziałek 19.10.2020 Musli z bakaliami na mleku, pieczywo mieszane z masłem, parówki z szynki, keczup, ogórek zielony, pomidor, herbatka owocowa. Jabłko, banan, marchewka chrupki kukurydziane, herbatka lub woda. Krupnik polski. Pierś z kurczaka w curry, ryż, sałatka z kapusty czerwonej, kompot owocowy. Bułeczka maślana pieczona, serki „Rolmlecz”, herbatka z cytryną lub woda.
Wtorek 20.10.2020 Płatki zbożowe z mlekiem, pieczywo mieszane z masłem, szynka naturalna, serek biały, ogórek zielony, papryka, herbatka owocowa. Gruszka, jabłko, marchewka, wafle ryżowe, herbatka lub woda. Zupa ogórkowa z ryżem. Sznycel wieprzowo-drobiowy, ziemniaki z koperkiem, gotowany kalafior z masłem i bułką tartą, kompot owocowy. Kisiel owocowy, herbatniki, herbatka z cytryną.
Środa 21.10.2020 Płatki zbożowe z mlekiem, pieczywo mieszane z masłem, serek biały, kiełbasa podsuszana, ogórek kiszony, papryka, herbatka owocowa. Mix warzyw do chrupania, pieczywo chrupkie, herbatka lub woda. Barszcz biały z ziemniakami.Pierogi ruskie z cebulką, kompot owocowy. Ziemniaczki zapiekane w ziołach i oliwie z oliwek, keczup, herbatka z cytryną.
Czwartek 22.10.2020 Płatki cynamonowe lub musli z mlekiem, pieczywo mieszane z masłem, kabanosy, jajecznica ze szczypiorkiem, rzodkiewka, ogórek, herbatka. Sok jabłkowy tłoczony, ciasteczko zbożowe. Krem pomidorowo-paprykowy z groszkiem ptysiowym. Bitki z szynki w sosie własnym, kasza jęczmienna, buraczki na ciepło, kompot owocowy. Ciasto domowe, herbatka malinowa lub woda.
Piątek 23.10.2020 Kakao lub herbatka owocowa, pieczywo mieszane z masłem, twarożek biały, szczypiorek, pasta rybna, lub dżem 100%, ogórek, pomidor. Mix pestek do chrupania z żurawiną, jabłko, marchewka, chrupki kukurydziane, herbatka lub woda. Zupa brokułowa z zacierką. Paluszki rybne, ziemniaki z koperkiem, surówka z kapusty kiszonej z jabłkiem, kompot owocowy. Jogurt naturalny, crunchy lub jaglanka ekspandowana, herbatka owocowa lub woda.
*W przypadku alergii pokarmowych wraz z rodzicami układamy indywidualny jadłospis uwzględniając zalecenia lekarza.   *Dzieci same komponują kanapki.   *Płatki / musli podawane są z mlekiem lub bez.   *Woda do picia dla dzieci dostępna jest przez cały dzień. * W jadłospisie uwzględniamy propozycje rodziców.