Jadłospis

Godziny posiłków: śniadanie godz.9:00, II śniadanie godz.11:00, obiad godz.13:00, podwieczorek godz.15:00.  
Śniadanie II Śniadanie Obiad Podwieczorek
Poniedziałek 18.03.2018 Musli z bakaliami na mleku, pieczywo mieszane z masłem, parówki z szynki, keczup, ogórek zielony, herbatka owocowa. Banan, jabłko, chrupki kukurydziane, herbatka. Zupa koperkowa z zacierką. Gulasz drobiowy z papryką, kasza jęczmienna, sałatka z kapusty czerwonej z cebulką, kompot owocowy. Bułka maślana pieczona, serki „Danonki”, herbatka owocowa.
Wtorek 19.03.2019 Płatki zbożowe z mlekiem, pieczywo mieszane z masłem, szynka naturalna, serek biały, papryka, ogórek zielony, herbatka owocowa. Mandarynka, jabłko, pieczywo chrupkie. Zupa ogórkowa z ryżem. Sznycel wieprzowy, ziemniaki, kalafior z masłem i bułką tartą, kompot owocowy. Galaretka owocowa, biszkopty, herbatka malinowa.
Środa 20.03.2019 Płatki cynamonowe z mlekiem, pieczywo mieszane z masłem, kabanosy, jajecznica, ogórek kiszony, papryka, herbatka owocowa. Andruty z powidłami (wykonane podczas zajęć w „Kuchcikowie”), herbatka. Barszcz biały z ziemniakami i kiełbasą. Makaron kokardki zapiekany z jabłkami i cynamonem, polewa jogurtowo-śmietanowa kompot owocowy. Tartinki z serkiem, szynką i warzywami, herbatka.
Czwartek 21.03.2019 Płatki zbożowe z mlekiem, pieczywo mieszane z masłem, ser żółty lub biały, kabanos, pomidor, ogórek, herbatka owocowa. Ciasteczko owsiane, sok jabłkowy tłoczony. Rosół z makaronem nitki i zieloną pietruszką. Schab pieczony w sosie własnym, ziemniaki puree, sałata lodowa ze śmietaną, kompot owocowy. Ciasto domowe, herbatka owocowa.
Piątek 22.03.2019 Kakao lub herbatka owocowa, pieczywo mieszane z masłem, serem żółtym lub pastą rybną, ogórek, pomidor. Gruszka, jabłko, chrupki kukurydziane, herbatka. Zupa z marchewki i zielonego groszku z ryżem. Kotleciki ziemniaczano-serowe w sosie pieczarkowym, surówka z kapusty kiszonej z cebulką kompot owocowy. Jogurt naturalny lub owocowy z jaglanką ekspandowaną, pieczywo chrupkie, herbatka owocowa.
*W przypadku alergii pokarmowych wraz z rodzicami układamy indywidualny jadłospis uwzględniając zalecenia lekarza. Woda do picia dla dzieci dostępna jest przez cały dzień.