O zdrowotnych właściwościach warzyw – sałatka jarzynowa

6 października 2014

Promocja zdrowia oraz wykształcanie zdrowotnych nawyków to jedno z ważniejszych zadań naszego przedszkola. Dlatego też, dzisiaj wykonaliśmy wspólnie sałatkę jarzynową. Podczas przygotowania sałatki rozmawialiśmy o właściwościach zdrowotnych warzyw. Po co w ogóle je jeść… ?

Zalety warzyw są takie, jak zalety składników, które zawierają. Świeże warzywa i soki warzywne posiadają właściwości uzdrawiające ludzki organizm. Cechują się bogactwem witamin minerałów, łatwo- przyswajalnego cukru, tłuszczy, białek. Ponadto zawierają sporą ilość wody i mnóstwo błonnika co sprawia, że są mało kaloryczne. Bez nich żaden ludzki organizm nie jest w stanie funkcjonować prawidłowo.

W naszej sałatce wykorzystaliśmy: marchewkę, pietruszkę, selera, ziemniaka, jajko, groszek, kukurydzę odrobinę soli i majonezu. Samodzielnie przygotowana sałatka wszystkim bardzo smakowała. Podczas przygotowania poszerzyliśmy wiedzę dzieci na temat korzyści płynących ze spożywania warzyw i jak zawsze była to okazja do wspaniałej, wspólnej zabawy.

P1200111

P1200133

P1200137

P1200138

P1200153

„Jedz owoce i warzywa, to na zdrowie dobrze wpływa!”