Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego i Parku Edukacji Globalnej

9 czerwca 2016

7.06.2016 Przedszkolaki z Malowniczego Ogrodu udały się na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego oraz Parku Edukacji Globalnej – Wioski Świata.

W muzeum Przyrodniczym ISiE PAN oglądaliśmy bogate zbiory żywych zwierząt, żyjących w różnych środowiskach i różnych miejscach na Ziemi, np.: ryby: pyszczaki (jak w przedszkolu) i inne, gady: gekony, kameleon, węże. Zobaczyliśmy okazy żyjących w Polsce ptaków i ssaków, ekspozycję lasu tropikalnego z okazami egzotycznych roślin oraz rekonstrukcję nosorożca włochatego – jego szkieletu oraz czaszki mamutów, które przed tysiącami lat, żyły na terenach Małopolski.

W Parku Edukacji Globalnej – Wioski Świata, zwiedziliśmy tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata w sposób namacalny doświadczyliśmy tamtejszej kultury i tradycji.

Podczas wyjazdu towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda. Dzieci, choć zmęczone, wróciły do Przedszkola zadowolone i pełne wrażeń.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej w Zakładce Galerie, Kategorii Wydarzenia.

P1290483