Wrzesień – czas adaptacji, rozpoczęcie zajęć dodatkowych

5 września 2016

POCZĄTEK ROKU W MALOWNICZYM OGRODZIE

Drodzy Rodzice,

od 1 września wspólnie rozpoczęliśmy nowy Rok Przedszkolny w „Malowniczym Ogrodzie”. Wrzesień to bardzo ważny miesiąc dla dzieci jak również rodziców – to czas adaptacji, przyzwyczajania się do nowego środowiska, otoczenia, cyklu dnia.

Dla dzieci, jest to czas przyzwyczajania się do nowej sali, pań wychowawczyń, poznawania rówieśników i próby akceptacji zmiany, jaka zaszła w ich dotychczasowym życiu. Dzieci uczą się rozłąki z rodzicami, emocji, uczuć, które temu towarzyszą oraz sposobu poradzenia sobie z tymi odczuciami.

Adaptacja jest wielkim przeżyciem dla dziecka, ale także dla samych rodziców, naturalne są więc reakcje niepokoju, strachu, lęku oraz zmartwienia. Pamiętajmy jednak, że często nasze odczucia przechodzą na dzieci, wyczuwające niepokój rodziców. Starajmy się zatem kontrolować emocje. Okres adaptacji jest przejściowy i zależny od indywidualnych cech każdego dziecka, nie mniej jednak wpływa silnie na sferę emocjonalną, psychiczną oraz ogólny rozwój osobowościowy. Zachęcamy do przeczytania informacji dotyczącej adaptacji, którą otrzymaliście podczas zajęć adaptacyjnych w naszym przedszkolu.

ZAJĘCIA DODATKOWE:

Po krótkiej przerwie wracamy do obowiązków. Dzieci, dla których przedszkole jest miejscem zupełnie nowym, potrzebują czasu na przystosowanie się do nowych wyzwań. Mając na uwadze ten fakt, część zajęć dodatkowych z naszej oferty realizowana jest już od początku września, niektóre rozpoczną się niebawem:

  • zajęcia artystyczne w galerii sztuki (piątki, od godz. 11:30, z podziałem na grupy)
  • język angielski (wtorki i czwartki godz. 09:30, z podziałem na grupy, pierwsze zajęcia – 13.09.2016)
  • zajęcia z logorytmiki (środy, grupa młodsza godz. 10:00, grupa starsza godz. 10:30, pierwsze zajęcia – 21.09.2016)
  • zajęcia teatralne (raz w miesiącu, godz. 11:30, pierwsze zajęcia – 29.09.2016: spektakl propagujący działania pro-zdrowotne pt.: „Misio Zdzisio na tropie”, przedstawi teatr MORALITET)
  • zajęcia w „Kuchcikowie” zapoznające z zasadami zdrowego odżywiania (poniedziałki, z podziałem na grupy, pierwsze zajęcia – 19.09.2016)
  • zajęcia ogrodnicze „W Malowniczym Ogrodzie” (raz w tygodniu)
  • zajęcia z religii (środy, godz. 9:30, dla chętnych z grupy 4 i 5-latków, pierwsze zajęcia 21.09.2016)
  • zajęcia umuzykalniające – słuchanie muzyki klasycznej „na żywo”

Codzienne zajęcia wychowawczo-dydaktyczne, plastyczne, poranna gimnastyka i spacer lub zabawa na placu zabaw (przy sprzyjającej pogodzie) są stałym elementem dnia.

Wszystkie zajęcia dodatkowe w naszym przedszkolu odbywają się w ramach opłaty czesnego.

Informacja o zajęciach, które oferujemy znajduje się w zakładce „O przedszkolu” / „Zajęcia”.