Wycieczka do ZOO

25 czerwca 2014

P1170685

W związku ze zbliżającym się końcem Roku Szkolnego, wybraliśmy się na wycieczkę do krakowskiego ZOO. Zwiedzając ogród zoologiczny Przedszkolaki poznały wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Niektóre z nich znaliśmy już wcześniej,  choćby z opowiadań, filmów lub książek, inne widzieliśmy „na żywo” po raz pierwszy. Dla niektórych, była to pierwsza wizyta w ZOO.

Na początku dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień, piękne i głośne ptaki. Potem, spacerując obserwowaliśmy zachowania zwierząt dzikich, niebezpiecznych jak i tych, do których mogliśmy się zbliżyć. Niektóre z nich przysporzyły dzieciom ogrom radości.

Poznaliśmy wiele nowych nazw, odwiedzając pawilon zwierząt nocnych dowiedzieliśmy się, że niektóre zwierzęta żyją „po ciemku”. Wielką atrakcją był spacer do niedawno wybudowanego wybiegu dla żyraf.

Po krótkiej przerwie na drugie śniadanie, przemierzając alejki ogrodu dotarliśmy do dzikich kotów, tygrysa i lwów. Długo przypatrywaliśmy się ich dostojnym, powolnym ruchom. Wielu wrażeń i radości dostarczyła też „małpiarnia”, a na końcu mieliśmy okazję zobaczyć dodatkową atrakcję – specjalnie dla nas odbył się pokaz karmienia słoni.

Po pożegnaniu ze zwierzętami (z pewnością wkrótce znów odwiedzimy to miejsce) udaliśmy się w drogę powrotną do przedszkola. Pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory – dzieliły się wrażeniami z wycieczki i śpiewały piosenki.
Wycieczka do ZOO okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również była doskonałą lekcją przyrody dla wszystkich Przedszkolaków. Poprzez bezpośredni kontakt ze zwierzętami, wiadomości zdobyte podczas pobytu w Ogrodzie zoologicznym zapiszą się w pamięci dzieci na długo.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

P1170771
P1170696

P1170745

P1170681

P1170764

(więcej zdjęć w zakładce Galerie/wydarzenia)