Malowniczy Ogród to kameralne, artystyczne przedszkole blisko natury.

Przedszkole „Malowniczy Ogród” rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2013 roku. Od początku nasze przedszkole było miejscem przyjaznym dzieciom a rodzice i nauczyciele tworzyli atmosferę życzliwej współpracy. Dziś nasze przedszkole obejmuje trzy grupy wiekowe dzieci (od 2,5 do 6 lat) zapewniając wsparcie w edukacji oraz rozwój umiejętności i talentów. Zależy nam, by dzieci czuły się u nas bezpiecznie i dobrze. Odpowiadamy na dziecięce pytania, pomagamy zrozumieć świat, uczymy wrażliwości i szacunku dla drugiego człowieka. Małe grupy pozwalają na indywidualne podejście, rozwijanie zainteresowań, uzdolnień i sprawdzania postępów każdego dziecka z osobna. Dbamy o to by każde dziecko zostało jak najlepiej przygotowane do kolejnego ważnego etapu w swoim życiu, jakim jest szkoła.

  • INFRASTRUKTURA PRZEDSZKOLA

Dwupiętrowy budynek został wybudowany na potrzeby przedszkola – spełnia wszystkie standardy UE a wyposażenie jest estetyczne i funkcjonalne dla małego dziecka. Różnorodność zgromadzonych pomocy dydaktycznych i zabawek w jasnych, przestronnych salach sprzyja zaspokajaniu naturalnych potrzeb poznawczych dzieci. Przy każdej z trzech sal dzieci mają dostęp do łazienek. Atutem przedszkola jest niepowtarzalne położenie na terenie dużego, malowniczego ogrodu z placem zabaw, w sąsiedztwie z Galerią Sztuki.

  • PROFIL ARTYSTYCZNY

Zgodnie ze statutem i założeniem edukacyjnym „Malowniczy Ogród” stwarza wyjątkowe możliwości dla ekspresji twórczej Przedszkolaków poprzez aktywność plastyczną, muzyczną, ruchową i teatralną. W ramach opłaty czesnego zapewniamy różnorodne zajęcia artystyczne (taneczne z udziałem instruktorów tańca, plastyczne i ceramiczne w Galerii Sztuki, spektakle teatralne i inne).

  • NASZ „MALOWNICZY OGRÓD”

Duży ogród na terenie przedszkola wyróżnia nasze przedszkole i stwarza okazję do prowadzenia obserwacji przyrody, przyswajania wiedzy z zakresu ekologii a także kształtowania właściwych postaw wobec problemów ochrony środowiska. Bezpośredni kontakt z przyrodą podczas spacerów uwrażliwia na jej piękno a czas spędzony na placu zabaw dostarcza wiele radości. Prowadzone cyklicznie zajęcia ogrodnicze to dla małych miłośników przyrody zarówno świetna zabawa jak i praca. Podczas zajęć w ogrodzie sadzimy nasiona i cebulki roślin lub warzyw.

  • JĘZYK ANGIELSKI

Bez wątpienia język angielski należy do najpopularniejszych na całym świecie. Dzieciom, które od najmłodszych lat mają kontakt z językiem obcym znacznie z łatwiej jest przyswajać naukę na etapie szkolnym. Wykorzystując dziecięcą zdolność do zapamiętywania i chęć nauki, w formie ciekawych zabaw, wierszyków i piosenek, dzieci stopniowo przyswajają nowe słowa, zwroty, zdania. Oswajają się z językiem. Zajęcia w grupach wiekowych prowadzą wychowawcy oraz lektor ze szkoły języka angielskiego LEADER SCHOOL autorską metodą Leo English.

  • KADRA NAUCZYCIELSKA

Nasi wychowawcy motywują wychowanków do odkrywania świata, wykorzystując najnowsze metody i koncepcje pracy. Stawiamy na indywidualne podejście, rozwijanie zainteresowań, uzdolnień i sprawdzania postępów każdego dziecka z osobna.

Kadrę pedagogiczną Przedszkola „Malowniczy Ogród” tworzy zespół wykształconych i kreatywnych nauczycieli dbających o ciepłą, przyjazną atmosferę w przedszkolu. Wiemy, jak ważną rolę w życiu młodego człowieka pełni nauczyciel. Od jego zaangażowania i wiedzy zależy jak wiele dziecko zyska w okresie przedszkolnym – od rozwoju fizycznego: bezpieczeństwa, higieny, żywienia; poprzez rozwój społeczny i emocjonalny: układanie relacji z innymi, umacnianie się w poczuciu własnej wartości; po rozwój intelektualny. Dlatego w procesie nauczania i wychowania w naszym przedszkolu panuje atmosfera szacunku, bezpieczeństwa i życzliwości.